Vasárnap történt

2025. szeptember 08. 10:15

A hét utolsó napján tűzesetekhez és műszaki mentésekhez is riasztották a vármegye tűzoltóit.

Motor és személygépkocsi ütközött szeptember 7-én délben a 7-es főút kápolnásnyéki szakaszán. A pusztaszabolcsi katasztrófavédelmi őrs hivatásos tűzoltói áramtalanították, majd félretolták a motort. A jármű vezetőjét és utasát a mentők súlyos sérülésekkel kórházba szállították. Az autó sofőrje és három utasa nem sérült meg.

Kora délután Aba-Belsőbárándon, a 63-as főút közelében akácos aljnövényzete égett. A lángok terjedését a székesfehérvári hivatásos tűzoltók megfékezték. Ezzel egy időben Sárkeresztúron ezerötszáz négyzetméteren bozótos terület, fasorban tuskók izzottak. A sárbogárdi hivatásos tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lángok a közeli présházra nem terjedtek át.

Székesfehérváron, a Sarló utcában kérték a tűzoltók segítségét, ahol egy nyolcadik emeleti lakásban egy kisgyerek magára zárta a lakásajtót míg a szülei a lépcsőházban voltak, és ezután a gyermek nem tudta beengedni őket. A tűzoltók a nyitott erkélyen át a létraszer segítségével bejutottak a lakásba és kinyitották a szülőknek a bejárati ajtót.

Menet közben kigyulladt egy személygépkocsi vasárnap délután Székesfehérváron, az Új Csóri úton. A motortérből kicsapó lángokat a szombathelyi hivatásos tűzoltó-parancsnokság szabadnapos tűzoltója porral oltóval elfojtotta. A helyszínre riasztott székesfehérvári tűzoltók hőkamerával átvizsgálták és vízsugárral visszahűtötték a motorteret. Az autó vezetőjének és a vele utazó gyermeknek nem esett baja.

Rácalmáson másfél méter mély árokba csúszott egy autó vasárnap délután. A járművet a dunaújvárosi hivatásos tűzoltók drótkötéllel kihúzták. Személyi sérülés nem történt.

 

A kép illusztráció.